infoCAR

RedutaPWPW
Zaloguj się

Nieoczekiwana zamiana miejsc - inspektor na miejscu kierowcy

Utworzono: 30-05-2017 2:04

Inspektor za kierownicą autobusu? W przypadku kontroli przeprowadzonej przez inspektorów WITD w Katowicach okazało się to konieczne!

Źródło: www.gitd.gov.pl

Źródło: www.gitd.gov.pl

26 maja 2017 r. podczas wykonywania czynności służbowych inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Katowicach zatrzymali do kontroli autobus przewożący młodzież z Podkarpacia.

Podczas kontroli okazało się, że kierowca dalej prowadzić nie może. Nie tylko skrócił on odpoczynek dzienny o prawie 2 godziny, ale również nie posiadał wykresówki.

Kontrola odbywała się w ruchliwym miejscu na trasie, a przewoźnik, mający siedzibę w innym województwie, nie był w stanie zapewnić zmiennika dla kierowcy. Zanosiło się na wielogodzinny postój, dlatego inspektorzy podjęli decyzję przetransportowania młodzieży w miejsce, gdzie można bezpiecznie wyjść z autokaru i kontynuować wycieczkę.

Za kierownicę wsiadł inspektor posiadający prawo jazdy kategorii D i pojazd, pilotowany przez radiowozy Inspekcji, zawiózł pasażerów pod samo muzeum w Pszczynie. W tym czasie trwały poszukiwania innego przewoźnika, który bezpiecznie i bez naruszania przepisów, pozwoli młodzieży kontynuować podróż.

Na szczęście, pomimo okresu wycieczkowego, udało się znaleźć licencjonowanego przewoźnika, który przyjechał po dzieci do Pszczyny i zabrał je w dalszą trasę.

Niefrasobliwy kierowca został ukarany mandatami karnymi na łączną kwotę 2 400 zł, a wobec przewoźnika wszczęto postępowanie w przedmiocie naruszeń zagrożonych łączną karą ponad 5 000 złotych.
Źródło: www.gitd.gov.pl

Podziel się